Первинні документи: типові помилки і судова практика

Для перегляду необхідна діюча підписка, якщо Ви вже придбали, то просто увійдіть.

Поділитись:

Про що Ви дізнаєтесь:
  1. Який документ є первинним. Коли рахунок-фактура може бути первинним документом. Як довести реальність операції? 
  2. Значення первинного документа для податкового обліку.
  3. Дата складання. Чи можна складати первинний документ на будь-яку дату? Чим загрожує складання первинки не під час господарської операції чи відразу по її завершенню, а пізніше? Яка дата податкових зобов’язань з ПДВ за послугами, якщо акт складено пізніше дати надання послуг? Що з податковим кредитом в такій ситуації?
  4. Хто може складати та підписувати первинні документи. Чи треба затверджувати перелік таких осіб? Чи може особа підписувати первинні документи будучи у відпустці, відрядженні? Чи можна використовувати символ «ꞌ» в ситуації, коли документ підписує особа, яка заміняє відповідальну?
  5. Обов’язкові реквізити: типові помилки та судова практика:
    • назва документа (форми);
    • дата складання;
    • назва підприємства;
    • зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру. Чи можна при наданні послуг обійтись загальними фразами, чи треба розшифровувати? Рекомендації суддів та позиція Мінфіну. Чи можна вказувати спецкоди (партномер) товарів, а не їхні назви?
    • посади осіб, відповідальних за здійснення госпоперації і правильність її оформлення;
    • особистий підпис або інші дані, що надають змогу ідентифікувати особу. Чи можна використовувати факсиміле?
  6. Печатка – обов’язковий реквізит?
  7. Які помилки в реквізитах не є значними (коли первинка з помилками не втрачає свого статусу). Що каже суд. Немає прізвища особи, що брала участь у госоперації – чи буде документ первинним? 
  8. Запізнілі первинні документи: рекомендації в обліку. Роз’яснення Мінфіну та ДПСУ. Як внести зміни в Наказ про облікову політику щодо запізнілих документів.
  9. Відсутність первинного документа: як можна довести наявність операції. Актуальні судові рішення. Відсутня ТТН – ризики, як довести не безтоварність (реальність) операції?
  10. Чи треба складати первинний документ на курсові різниці?
  11. Бухгалтерська довідка – у яких випадках вона складається? Коли її застосування може вберегти від питань контролерів.
  12. Електронні документи. Що вважати датою їх оформлення?

Галина Морозовська
Лектор: Галина Морозовська

Експерт з питань оподаткування та обліку. Автор публікацій у професійних бухгалтерських виданнях та інформаційних ресурсах. Досвід у сфері консультування з податку на прибуток, ПДВ, ЗЕД, бухгалтерського обліку - 15 років.


Поділитись:

Обговорення